TVFORUM.BG beta

Българската ТВ общност без цензура

Здравейте , ще се пробвам да обясня на кратко какво е нужно за гледане на сателитна телевизия.

1. трябва ви сателитен приемник поне HD защото един ден повечето каналаи може да станат ХД,

2. трябва ви сателитна антена за някой спътници стигат и 60 сантиметра в диаметър , но е по-добре да имате 80 сантиметра антена, аз ползвам 85 сантиметрова офсетна , тъй като ми е по лесно да ги сглобавям и настройвам.
ще ви трябва и Г-образна стойка с крепежни елементи за да я монтирате ,
стойката трябва да е вертикална и идеално права. ще ви трябва и сателитен конвертор може с изход за 1 приемник ,
но по-добре да е с 4 изхода , за в бъдеще време може да пожелаете в всяка стая отделно да се гледа телевизия.

3. ще ви трябва антенен коаксиален кабел и ф конектори за инсталацията.

4. може да ви трябва уред за настройка има от 18 до 350 лева според модела и качеството може да има и по-скъпи.

ако решите да гледате като мен безпатните сателитни тв , можете да комбинирате 2 сателинти антени към 39е и 45е където сда булсатком и виваком там заедно става доста добър вариянт за безплатни БГ телевизии плюс като бонус чуждите от двата спътника, разбира се с още антени но ще ви трябва и дайсек ключ от 13 хотбърд и 19е можете да гледате сумати свободни телевизии и доста в HD качествео има всякакви според интереса ви но трябва да знаете и чужди езици.

когато настроите всяка антена по отделно ги свързвате с този дайсек ключ и от него подавате кабел към сателитния ви приемник.

сканирвате запметвате , можете да изтриете кодираните канали , и да си напиравите списък с любими канали.

ако изпитвате затруднение в настройката повикайте специалист, но ще трябва да му платите инсталация и настройка , аз моите антени ги настройвам сам без уред въртя на посоки и улучвам сигнал и после е по-лесно.

различните специалисти по настройка взимат от 40 до 100 лева примерна цена казвам можете да се ориентирате по различните сайтове Български за техника.

ами мисля че казах горе долу според моите знания ако съм пропуснал нещо моля да ме извините

успех !

Прочетете всичко ново от TVNOVINI.BG!